Flesch Károly Hangversenybérlet
A kamarazene gyöngyszemei - Igazi csemegék a Győri Filharmonikus Zenekartól
Különleges élményben lehet részük azoknak, akik a Flesch Károly bérletsorozat hangversenyeit választják. A Győri Filharmonikus Zenekar az öt bérletes előadásra olyan műsort állított össze, amelyre minden ínyenc zenebarát felkapja a fejét. A hangversenyek során minden alaklommal felcsendül egy klasszikus darab, valamint egy 20. századi magyar komponista műve is. A koncerteket különlegessé teszi még, hogy vasárnaponként 16 órától csendülnek fel a muzsika hangjai, mintegy 1 óra időtartamban az Egyetemi Hangversenyterem (volt Zsinagóga) falai közt. Az oldott hangulatról Berkes Kálmán művészeti vezető gondoskodik, aki szokásához híven humoros történetekkel tarkítva mesél az aktuális művekről.
A kamarakoncertek kitűnő lehetőséget jelentenek a fejlődésre úgy egyénileg, mint a zenekar szempontjából, ezért a Győri Filharmonikus Zenekar minél több művészének szeretne bemutatkozási lehetőséget nyújtani a kamarakoncertek során.
Flesch Károly (1873-1944)
A világhírű hegedűművész, zenetanár tehetségét először két zeneoktatója, Schöll Mihály és Kern Károly ismerte fel. 1886-tól Bécsben tanult, a Levi Konzervatóriumban, majd 9 évvel később sikeres koncertet adott szülőfalujában Mosonban és Magyaróváron.
Tanulmányait Párizsban, a Conservatoirenban fejezte be 1904-ben. Rövid bukaresti kitérő után az Amszterdami Konzervatórium tanára lett, később Berlinbe költözött. Európa-szerte adott koncerteket. Az 1920-as években a Berlini Zeneakadémia tanára lett. Legjelentősebb zenepedagógiai művét, a kétkötetes a Hegedűjáték művészete címűt 1923 és 1928 között írta. Számos kiváló tanítványa volt, de az erősödő antiszemitizmus miatt Angliába ment. Magyarországon utoljára 1942-ben járt, amikor nagy sikerű koncertet adott a Városi Színházban. Dohnányi segítségével a Luzerni Konzervatórium tanára lett, itt is halt meg.
A II. világháború alatt Budapesten időzött, hogy előkészítse Bach két hegedűversenyének új kiadását Weiner Leóval együtt.
A világhírű hegedűművész és zenepedagógus emlékére Mosonmagyaróváron 1985 óta kétévente hegedűversenyt rendeznek fiatal tehetségek részvételével. 1994-ben halálának 50. évfordulóján a szülőváros hazahozatta hamvait, és az izraelita temetőben helyezte el. Emlékét a szülői házon 1983 óta Rieger Tibor domborműve, a Flesch Károly Kulturális Központ és egy lakótelep neve őrzi.
Telemann & Haydn
Műsor:
G. Ph. Telemann: Esz-dúr szvit, TWV 55:Es3, „La Lyra“
M. Haydn: C-dúr divertimento, P.115
G. Ph. Telemann: G-dúr szvit, TWV 55:G10, „Bourlesque de Quixotte”
A partitúra közepén
Közreműködnek: a Győri Filharmonikus Zenekar művészei
Műsor:
T. Albinoni: F-dúr szvit
J. Horovitz: Music Hall suite
J. Haydn: C-dúr trió, Hob. IV:1, „London”
N. J. Živković: Trio per uno, op. 27 (részletek)
E. Séjourné: Suite for Marimba and Percussion Quartet
Pisztráng
Műsor:
G. Verdi: Vonósnégyes
F. Schubert: A-dúr zongoraötös, D.667, „Pisztráng”
Hármasok
Közreműködnek: a Győri Filharmonikus Zenekar művészei
Műsor:
W. A. Mozart: Esz-dúr divertimento, KV 563
Magyar Judit - hegedű
Gőgh Tamás - brácsa
Sebestyén Péter - cselló
L. van Beethoven: B-dúr trió, op. 11
Anderkó Dániel - klarinét
Sebestyén Péter - cselló
Gulyás Berta - zongora
Népek dalai
Műsor:
Balogh M.: Folk Songs 1913 (ősbemutató)
L. Berio: Folk Songs
Közreműködnek: Harcsa Veronika és a Győri Filharmonikus Zenekar művészei
Kovács Eszter - fuvola
Anderkó Dániel - klarinét
Kecskés Tamás - ütőhangszerek
Falaky Szulamit - ütőhangszerek
Kutor Noémi - hárfa-
G. Horváth Barnabás - brácsa
Molnár Dénes - cselló